Chtěli byste se účastnit výletů, ale Traveller je pro vás moc brzy ráno? Nebo vám připadají výlety s Travellerem příliš dlouhé a náročné? Právě pro vás rozjíždíme „Vycházky po Praze a okolí“.

V září se můžete těšit hned na 2 vycházky!

První vycházka: Podél potoků a rybníků z Horních Měcholup do Běchovic

Kdy: Sobota 16.9.2017 odpoledne

Sraz: ve 14:25 Vlaková zastávka Praha – Horní Měcholupy (ve 14:06 vyjíždí vlak z Prahy hlavního nádraží, který je v Horních Měcholupech ve 14:22)

Kudy půjdeme: Z Horních Měcholup vyrazíme směr Dubeček, kde projdeme (asi po 1,5 km) okolo malebného kostelíka (moji kamarádi tam měli před měsícem svatbu) a budeme pokračovat dál směrem do Dubče. Cestou mineme hezký lom a rybník, ve kterém s trochou štěstí můžeme zahlédnout vydru. Po asi 4 kilometrech dojdeme v Dubči ke zřícenině tvrze Dubeč; v přilehlém parku je i keřové bludiště. Podél Říčanského potoka dojdeme k Lítožnickým rybníkům a vycházku zakončíme v Běchovicích. Celkem ujdeme asi 7,5 kilometru po rovině. Z Běchovic se dá jet buď autobusem (163 směr Želivského, metro A) nebo vlakem (směr Praha Masarykovo nádraží). Vezměte si s sebou svačinu a pití, cestou nebude moc příležitostí k nakupování.

Druhá vycházka: Z Hloubětína do Libně podél Rokytky

Kdy: Sobota30.9.2017 odpoledne

Sraz: ve 14:00 metro B Hloubětín u štípátek lístků – vchod do stanice metra

Kudy půjdeme: vydáme se po proudu potoka Rokytka (na červencovém výletu jsme šli proti proudu) a přes Vysočany dojdeme až do Libně. Půjdeme po naučné stezce a cyklostezce, zároveň jsou zde umístěny nejrůznější cvičební prvky (Fitness stezka Rokytka), takže milovníci sportu si budou moct i zacvičit. Výlet zakončíme u Libeňského zámečku. Celkem ujdeme asi 6,5 kilometru; skončíme poblíž stanice metra Palmovka (metro B).

Co s sebou: Pohodlné boty a oblečení, pití, svačinu, peníze na občerstvení.

Kontakt: František (lektor šachů), tel. 607 218 462, email: frantisek@p7.cz