První vycházka: do Únětic se sázením stromků

Kdy: Sobota 11.11.2017

Sraz: v 9:55 na vlakové zastávce Praha-Sedlec (v 9:45 jede vlak ze stanice Praha-Holešovice, kterým můžete na sraz přijet)

Kudy půjdeme: Vydáme se na sever podél Vltavy po naučné stezce Roztocký háj – Tiché údolí. Asi po třech kilometrech dojdeme na začátek Roztok u Prahy, tam ale nepůjdeme a budeme pokračovat dále po naučné stezce podél Únětického potoka. Asi po šesti kilometrech dorazíme ke kopci Holý vrch, na jehož úpatí bude probíhat vysazování stromků ovocného sadu. Jedná se o akci mých kamarádů Petra a Martiny, se kterou jsem jim přislíbil pomoc. Ke svatbě dostali 34 stromků určených k vysazení, které bude tento den probíhat.

Informace k samotnému sázení:

– díry na stromky budou již vykopané, bude se tedy jednat hlavně o zahrnutí stromku zeminou a její udusání a následné vystavení podpěry stromku a oplocení pletivem

– nářadí bude k dispozici, pouze počítejte s tím, že se možná umažete (dost záleží na počasí)

– sázení je dobrovolné (pokud nechcete, nemusíte se jej účastnit), nedokážu odhadnout, kolik to zabere času

Vycházku bychom zakončili přesunem do Suchdola (asi 2,5 km), odkud jezdí autobusy na Dejvickou. Celkem ujdeme asi 9 kilometrů.

Druhá vycházka: Z Hostivaře podél Botiče do Záběhlic

Kdy: Sobota 25.11.2017 odpoledne

Sraz: ve 14:00 na vlakové zastávce Praha-Hostivař

Kudy půjdeme: Vyrazíme směrem na jihozápad, kde narazíme na potok Botič. Napojíme se na naučnou stezku, která prochází přírodní památkou Meandry Botiče a půjdeme (více či méně podél potoka) západním směrem. Takto dojdeme až do Záběhlic, kde vycházku zakončíme u Hamerského rybníka. Celkem ujdeme asi 6 kilometrů s minimálním převýšením.

Co s sebou: Pohodlné boty a oblečení, pití, svačinu, peníze na občerstvení.

Kontakt: František (lektor šachů), tel. 607 218 462, email: frantisek@p7.cz