První vycházka: Z Hůrky přes Cibulku do Motola

Kdy: Sobota 5.5.2018 odpoledne

Sraz: v 15:00 na zastávce metra Hůrka (u štípátek lístků)

Kudy půjdeme: Jeden můj kamarád na otázky svých mimopražských rodičů na otázku „Co je v Praze nového?“ odpovídá suše „Butovice“. A právě v Nových Butovicích náš výlet začneme, aspoň se na vlastní oči přesvědčíme, jak moc jsou „nové“. Vydáme se na sever čtvrtí, kde je v těsném sousedství několik mateřských škol, základní škola a gymnázium a asi po kilometru a půl dojdeme do přírodního parku Košíře-Motol. Zamíříme do jeho východní části zvané Cibulka, kde se nachází několik zajímavých objektů (sochy, studánka, poustevna a především vyhlídková věž a čínský pavilon), pokusíme se podle chuti alespoň nějaké z nich najít a podívat se k nim. To už budeme mít v nohách asi 4 kilometry, přejdeme frekventovanou Plzeňskou ulici a podél Motolského potoka zamíříme k metru Nemocnice Motol, kde vycházku ukončíme. Celkem ujdeme něco přes 6 kilometrů.

Druhá vycházka: Do kopce na Závist u Zbraslavi

Kdy: Sobota 19.5.2018 odpoledne

Sraz: v 15:00 na stanici vlaku Praha-Zbraslav (na nástupišti směrem z Prahy)

Kudy půjdeme: Tady asi není moc co popisovat, raději jsem varoval už v názvu. Od vlaku vyrazíme k hradišti Závist, což je asi 200 výškových metrů na dvou kilometrech, čili pořádný krpál. Až nahoře popadneme dech, tak se tam chvíli projdeme po naučné stezce, prohlédneme si zbytky hradiště a po jiné turistické trase sestoupíme zpět ke stanici vlaku Praha-Zbraslav. Po cestě bychom měli narazit na minizoo, jsem zvědavý, jaká zvířátka tam budou na nás čekat. Celkem ujdeme asi jen 5 kilometrů, ale dost kopcovitým terénem. Doporučuju tedy tentokrát dostatek až nadbytek pití, budeme dělat hodně přestávek 🙂

Vlak do Zbraslavi a ze Zbraslavi jezdí každou půlhodinu (já přijedu tím, co je ve Zbraslavi ve 14:50) z Hlavního nádraží ( jede přes Vršovice a Kačerov), je to ještě v Praze, takže se tam dá dojet na Lítačku (nebo jinou pražskou legitimaci).

Co s sebou: Pohodlné boty a oblečení, pití, svačinu, peníze na občerstvení.

Kontakt: František (lektor šachů), tel. 607 218 462, email: frantisek@p7.cz