První vycházka: Z Komořan na kopec Čihadlo

Kdy: Sobota 6.10.2018 odpoledne

Sraz: v 15:00 na zastávce vlaku Praha – Komořany

Jak se dostat do Komořan: Pokud pojedete vlakem (přijíždí do Komořan ve 14:47) z Hlavního nádraží (jede přes Vršovice a Kačerov), připomínám, že Komořany jsou zastávka na znamení. Je to ještě v Praze, takže se tam dá dojet na Lítačku (nebo jinou pražskou legitimaci).

Kudy půjdeme: Milovníci kopců si přijdou na své! Napojíme se na žlutou turistickou značku, po které začneme stoupat k letišti Točná. Tam se ze žluté značky odpojíme a budeme pokračovat po zelené značce, po které půjdeme také do kopce, až dorazíme na vrch Čihadlo v nadmořské výšce 385 metrů. Stoupat tak budeme asi 3 kilometry, na kterých zdoláme zhruba 200 výškových metrů. Ale nemusíte se bát, že byste to nezvládli – budeme dělat časté přestávky. Po náročném výstupu bude následovat (neméně náročný) sestup, podle chuti a počasí to vezmeme buď přes zbytky hradiště Šance, nebo sestoupíme přímo k zastávce vlaku Praha-Zbraslav. Celkem ujdeme něco přes 6 kilometrů, tentokrát to bude kopcovitým terénem.

Druhá vycházka: Z Černého Mostu do Běchovic

Kdy: Sobota 20.10.2018 odpoledne

Sraz: v 15:00 na stanici metra Černý Most (u nástupiště, kde metro končí)

Kudy půjdeme: Vydáme se na jih, asi po kilometru opustíme sídliště a parkem projdeme k rybníku Martiňák. Naší další zastávkou bude přírodní rezervace V Pískovně – jedná se o zatopenou pískovnu, kde místy trčí zbytky kmenů odumřelých stromů z vody. Asi po třech kilometrech dojdeme ke geologické zahradě, kde si budeme moci prohlédnout různé druhy hornin a nerostů. Budeme pokračovat jižním směrem městskou částí Dolní Počernice k místnímu zámku a pokocháme se zrenovovaným zámeckým parkem. Okolo Počernického rybníka zamíříme k zastávce vlaku Praha-Běchovice, kde vycházku ukončíme. Trasa bude dlouhá asi 6 kilometrů, oproti předchozí vycházce rovinatým terénem.

Co s sebou: Pohodlné boty a oblečení, pití, svačinu, peníze na občerstvení. Kontakt: František (lektor šachů), tel. 607 218 462, email: frantisek@p7.cz