První vycházka: Děvín a Dívčí Hrady

Kdy: Sobota 3.11.2018 odpoledne

Sraz: ve 14:00 na zastávce metra Nové Butovice (u štípátek lístků – je tam víc východů, ale ve 14:00 je všechny obejdu, než vyrazíme)

Kudy půjdeme:  Zamíříme východním směrem a kolem Jinonického rybníčku a Butovického rybníka se asi po dvou kilometrech napojíme na cyklostezku, která vede na rozhraní pole (po levé straně) a lesa (po naší pravé ruce). Dojdeme až k vrchu Děvín, odkud by měl být hezký výhled na Prahu. Poté se stočíme severním směrem a okolo místa zvaného Dívčí hrady (kde ale žádné hrady nejsou) vstoupíme opět do civilizace. Vycházku zakončíme přechodem přes Smíchovskou lávku na Smíchovském nádraží (stanice vlaku a metra B). Celkem ujdeme něco přes 6 kilometrů a budeme více klesat než stoupat.

Druhá vycházka: Prosecké skály a vyhlídka

Kdy: Sobota 17.11.2018 odpoledne

Sraz: ve 14:00 na stanici metra Střížkov (u štípátek lístků)

Kudy půjdeme: Čekání na případné opozdilce si můžeme zkrátit tím, že si prohlédneme tuto pozoruhodnou stanici metra, která připomíná vesmírnou loď. Vydáme se po naučné stezce na jihovýchod parkem Přátelství směrem ke stanici metra Prosek. Poté, co mineme kostel svatého Václava, se od naučné stezky odpojíme a zamíříme k Prosecké vyhlídce a přírodní památce Prosecké skály. Tam se na naučnou stezku opět napojíme a podél bobové dráhy sejdeme k našemu oblíbenému potoku Rokytka. (Bude-li dráha v provozu, zájemci se budou dle podmínek moct i projet – jedna jízda stojí 80 Kč, bližší informace na webu: www.bobovadraha.cz). Na zastávce metra Vysočanská vycházku ukončíme, v nohách budeme mít necelých 5 kilometrů.

Co s sebou: Pohodlné boty a oblečení, pití, svačinu, peníze na občerstvení.

Kontakt: František (lektor šachů), tel. 607 218 462, email: frantisek@p7.cz