První vycházka: Z Motola na Bílou Horu

Kdy: Sobota 8.12.2018 odpoledne

Sraz: ve 14:00 na zastávce metra Nemocnice Motol (u štípátek lístků – je tam asi víc východů, ale ve 14:00 je všechny obejdu, než vyrazíme)

Kudy půjdeme:  Vyrazíme západním směrem do mírného kopce, poté se stočíme k severu a asi po dvou a půl kilometrech dojdeme na Bílou horu, kde se 8.11.1620 konala (pro české dějiny) významná bitva. Budeme si tedy moct připomenout nepříliš kulaté výročí přesně 398 let a jeden měsíc od bitvy 🙂 Prohlédneme si pamětní mohylu a pak zamíříme k oboře Hvězda. Odtud projdeme okolo Libockého rybníku a vycházku ukončíme u stanice metra Nádraží Veleslavín. Celkem ujdeme asi 6 kilometrů, úvodní 2 kilometry budou do mírného kopce, pak už budeme klesat. Podle zájmu můžeme případně trasu mírně prodloužit (třeba okolo věznice Ruzyně nebo na Ladronku) nebo taky zkrátit.

Druhá vycházka: Milíčovský les

Kdy: Sobota 22.12.2018 odpoledne

Sraz: ve 14:00 na stanici autobusu a metra Háje (výstup z metra směr Modrá škola – u štípátek lístků)

Kudy půjdeme: Můžeme začít tím, že si prohlédneme moderní kostel u zastávky Modrá škola. Po necelém kilometru opustíme legendární pražské sídliště Jižní město (které je možná dosud co do počtu obyvatel největší v Praze) a vstoupíme do Milíčovského lesa. Stočíme naše kroky východním směrem, kde se nacházejí hned 4 rybníky s názvy buď popisnými (Milíčovský rybník), zdrobnělými (Homolka, Šáteček) nebo výhružnými (rybník Vrah). Dojdeme k potoku Botič, podél kterého zamíříme do Petrovic. Ocitneme se ve čtvrti, kde jsou ulice pojmenované podle významných fyziků (Einsteinova, Edisonova, Ampérova, Hertzova, …), tak raději vycházku ukončíme na zastávce autobusu Newtonova, než nám spadne na hlavu jablko (jako Isaacu Newtonovi). Ujdeme necelých 6 kilometrů, tentokrát úplně po rovině.

Co s sebou: Pohodlné boty a oblečení, pití, svačinu, peníze na občerstvení.

Kontakt: František (lektor šachů), tel. 607 218 462, email: frantisek@p7.cz