Sobota 9. března 2019 – Výlet na Kobylí hlavu – STŘEDNĚ NÁROČNÝ VÝLET
Sraz: v 9:05 hod. na Masarykově nádraží v hale naproti pokladnám. Pojedeme vlakem, odjezd v 9:22 hod., do stanice Stará Boleslav. Čeká nás výlet lesnatým a téměř zcela rovinatým krajem u dolního toku řeky Jizery. Kobylí hlava je vrch, na který vystoupáme, ale zvládne to určitě každý, jeho vrchol leží v nadmořské výšce pouhých 215 metrů. Dále budeme pokračovat přes řeku Jizeru a do Sojovic, podíváme se na záhadný kámen a za vesnicí Stará Lysá nás čeká procházka kolem mokřadu Hladoměř, který zde byl vybudován z bývalého rybníka s úmyslem přilákat zpět ptactvo a ryby. Od Mokřadu ujdeme ještě asi 1,5 kilometru na zastávku Lysá nad Labem-Dvorce a vlakem pojedeme do Prahy, kam se vrátíme mezi 17. až 19. hod. Délka výletu bude asi 18 kilometrů.
S sebou: vhodnou turistickou obuv, bývá zde bláto, vhodné oblečení, dostatek jídla a pití na celý výlet – po cestě bude pohostinství, ale není jisté, zda vaří, k pití nejlépe termosku s čajem a láhev vody, foťák… Vlak bude s průkazkou PID a IN25 stát 73,- Kč, s IN50 49,- Kč.
Sobota 23. března 2019 – Výlet do Želče a k řece Lužnici – STŘEDNĚ NÁROČNÝ VÝLET
Sraz: v 7:10 hod. na Hlavním nádraží na rohu knihkupectví (u směnárny). Pojedeme vlakem, odjezd v 7:31 hod., do zastávky Všechlapy. Projdeme malou vsí Dudov a přes les přijdeme do vesnice Želeč. Podíváme se zde do muzea umístěného v budově bývalého špejcharu, jsou tu k vidění zemědělské stroje a obrazárna. V Želči nebo v nedaleké Skalici zajdeme na jídlo a ke konci výletu nás čeká procházka kolem řeky Lužnice. Cestou můžeme také hledat pozůstatky mohyl, které se tu hojně vyskytují. Ze zastávky Doubí u Tábora se vrátíme do Prahy, celkem nachodíme kolem 18 kilometrů rovinatým terénem. Návrat bude kolem půl osmé.
S sebou: turistickou obuv, vhodné oblečení, případně deštník nebo pláštěnku, dostatek jídla a pití – na jídlo zajdeme v Želči nebo ve Skalici, k pití nejméně 2,5 litru tekutin, vhodná je termoska s čajem, foťák… Na jízdenky si připravte s IN25 kolem 240,- Kč, s IN50 asi 175,- Kč, vstupné do muzea činí 40,- Kč plné / 30,- Kč zlevněné.