Výlet na Kočku

Sobota 11. května 2019 – STŘEDNĚ NÁROČNÝ VÝLET

Sraz: v 7:25 hod. na Masarykově nádražív hale naproti vlakovým pokladnám.

Vlakem, odjezd 7:47 hod., pojedeme do stanice Litoměřice město. Vyrazíme z Litoměřic na sever do CHKO České středohoří. Přejdeme kopec Mostná hora, kde se naobědváme a můžeme vystoupat na rozhlednu. Dále nás čeká další nevysoký kopec Kočka, který je tak pojmenován podle skalního útvaru připomínajícího kočku nebo sovici. Budeme pokračovat přes NPP Bílé stráně pokrytou bílou zeminou a PP Hradiště a PR Holý vrch u Hlinné, kde můžeme spatřit právě kvést kriticky ohrožené druhy konikleců a dalších vzácných rostlin. Půjdeme do kopce k vyhlídce Poradní skála a prudce sestoupíme do Sebuzína k Labi, odkud se vrátíme vlakem do Prahy.

Návrat:do půl desáté, nachodíme asi 18 kilometrů kopcovitým terénem

S sebou: kvalitní obuv a vhodné oblečení, případně deštník nebo pláštěnku, dostatek jídla a pití, do restaurace zajdeme kolem 11. hodiny u rozhledny, foťák… Na jízdenky si připravte s lítačkou a IN25 201,- Kč, s IN50 135,- Kč, vstupné na rozhlednu činí 25,- Kč.

Výlet motoráčkem do Brozan nad Ohří a Doksan

Sobota 25. května 2019 – STŘEDNĚ NÁROČNÝ VÝLET

Sraz: v 8:25 hod. na Hlavním nádraží na rohu knihkupectví (u směnárny). Pojedeme vlakem, odjezd v 8:51 hod., do Roudnice nad Labem a dále se svezeme soukromým motoráčkem do zastávky Žabovřesky nad Ohří. V Žabovřeskách si můžeme prohlédnout muzeum motocyklů Simson. Pak vyrazíme Přírodním parkem Dolní Poohří přes Břežanský vrch a lužními lesy podél řeky na Ostrov sv. Klimenta, který zde vznikl z řeky Ohře a jejího ramene. Přijdeme do Brozan nad Ohří, kde se naobědváme. Po dalších osmi kilometrech cesty dojdeme na vlak, ze stanice Hrobce pojedeme zpátky. Nachodíme asi 17 kilometrů spíše rovinatými cestami, do Návrat: doPrahy se vrátíme krátce po sedmé hodině.

S sebou: vhodné oblečení a dobrou obuv, dlouhé kalhoty, příp. deštník nebo pláštěnku, dostatek jídla a pití na cestu, na jídlo zajdeme v Brozanech, k pití nejméně 2 litry tekutin, foťák… na vlak ČD si připravte s pražskou lítačkou a IN25 158,- Kč, s IN50 107,- Kč, na motoráček 28,- Kč, do muzea je vstupné dobrovolné.