Výlet do České Kamenice a okolí

Sobota 8. června 2019 – STŘEDNĚ NÁROČNÝ VÝLET

Sraz: v 8:30 hod. na Hlavním nádraží na rohu knihkupectví (u směnárny).

Pojedeme vlakem, odjezd 8:51 hod., do stanice Česká Kamenice, odkud se svezeme soukromým motoráčkem do Kamenického Šenova. Přes zachovalou zříceninu hradu Kamenice, kterou si prohlédneme, se vrátíme do České Kamenice, kde se na náměstí naobědváme. Kraj, kde se budeme nacházet, leží na hranicích Chráněných krajinných oblastí Labské pískovce, Lužické hory a České středohoří. A právě posledně jmenovanou se budeme do konce výletu pohybovat, budeme se procházet mezi kuželovitými kopci sopečného původu, pro České středohoří typickými. Výlet ukončíme na zastávce Veselé pod Rabštejnem, kde nasedneme na vlak a vrátíme se. Do Prahy přijedeme okolo 21. hodiny, nachodíme kolem 17 kilometrů místy kopcovitým terénem.

S sebou: kvalitní obuv a oblečení, dlouhé kalhoty, pokrývku hlavy, příp. deštník nebo pláštěnku, jídlo a pití do vlaku a na pauzy, k pití min. 2,5 litru tekutin, na oběd zajdeme po poledni v Kamenici, foťák… Vlak stojí s průkazkou PID a IN25 nejvíce 277 Kč, s IN50 nejvíce 205 Kč, na motorák mějte připraveno 25 Kč, zřícenina je volně přístupná.

Výlet údolím Žlubineckého potoka

Sobota 22. června 2019 – MÍRNĚ NÁROČNÝ VÝLET

Sraz: v 7:50 hod. ve stanici metra „C“ Vltavská u trafiky RELAY.

Pojedeme vlakem, odjezd 8:05 hod., do stanice Kladno a pak autobusem do Malých Kyšic. Nejprve nás čeká nepříliš náročný výšlap na Vysoký vrch, na kterém můžeme vystoupat na dřevěnou rozhlednu s výhledy po okolí. Půjdeme téměř jen lesy východního okraje CHKO Křivoklátsko a v druhé polovině cesty nás čeká cesta údolím Žlubineckého potoka, který opodál ústí do Berounky. Přijdeme do Nižboru a najíme se v nádražní restauraci herce Tomáše Hanáka, po jídle výlet ukončíme a pojedeme vlakem zpátky. Nachodíme asi 14 kilometrů jen mírně kopcovitým terénem, do Prahy se vrátíme krátce před 17. hodinou.

S sebou: dobrou turistickou obuv a vhodné oblečení, dlouhé kalhoty, pokrývku hlavy, příp. deštník nebo pláštěnku, jídlo a pití – k pití nejméně 2,5 litru tekutin, v případě veder více, na pozdní oběd zajdeme na konci výletu kolem 15. hodiny, foťák… na jízdné si s průkazkou PID a IN25 připravte 91 Kč, s IN50 61 Kč, na autobus 25 Kč, vstup na rozhlednu je volný.