Výlet tramvají do Jablonce nad Nisou

Sobota 13. července 2019 – NENÁROČNÝ VÝLET

Sraz: v 6:50 hod. na konečné metra “C” Letňany u trafiky RELAY.

Pojedeme vlakem, odjezd 7:05 hod., do Liberce a z Liberce se svezeme tramvají do Jablonce nad Nisou. Nejprve navštívíme místní muzeum, můžeme zde vidět například staré mapy, a pak věhlasné Muzeum skla a bižuterie se stálými i sezónními výstavami. Na nedalekém jabloneckém Horním náměstí se naobědváme a projdeme se po městě a kolem městské vodní nádrže. Od nádrže pojedeme autobusem a pak vlakem přes Tanvald zpátky do Prahy, kam se vrátíme do deváté hodiny. Ujdeme asi 9 kilometrů městským terénem.

S sebou: pohodlnou obuv a oblečení, případně deštník nebo pláštěnku, dostatek jídla a pití do vlaku a na pauzy, foťák… Na vlak si s pražskou průkazkou a IN25 připravte 223 Kč, s IN50 163 Kč, na tramvaj 25 Kč, na autobus 18 Kč, místní muzeum je přístupné zdarma, na vstup do muzea bižuterie si připravte 80 Kč.

Výlet na Mramor a Šamor

Sobota 27. července 2019 – STŘEDNĚ NÁROČNÝ VÝLET

Sraz: v 7:55 hod. na Hlavním nádraží na rohu knihkupectví, u směnárny.

Vlakem, odjezd 8:20 hod., pojedeme do zastávky Běleč. Po necelé hodině přijdeme do Litně, kde se najíme a nahlédneme do muzea. Dozvíme se zde o význačných osobnostech a historii městyse. Po obědě se vydáme do CHKO Český kras, přejdeme dva zalesněné kopce s názvy Mramor a Šamor, které tvoří krátký hřbet. Dále přes vsi Vinařice a Tobolka přijdeme k volně přístupné jeskyni Koda a sejdeme do údolí Berounky na vlak do stanice Srbsko, ze které pojedeme zpátky do Prahy. Půjdeme poněkud kopcovitým terénem a ujdeme trasu dlouhou asi 16 kilometrů. Vrátíme se do 18:00 hod., vlak jezdí každou půlhodinu.

S sebou: turistickou obuv, vhodné oblečení s dlouhými kalhotami, případně deštník nebo pláštěnku, dostatek jídla a pití, k pití nejméně 3 litry tekutin, foťák… Na vlak si připravte s průkazkou PID a IN25 63 Kč, s IN50 43 Kč, vstup do muzea v Litni stojí 20 Kč.

Výlet na státní zámek Stekník

Sobota 10. srpna 2019 – MÍRNĚ NÁROČNÝ VÝLET

Sraz: v 8:50 hod. ve stanici metra “C” Vltavská u trafiky RELAY.

Pojedeme vlakem, odjezd 9:05 hod., na Žatecko do stanice Veletice. Přes vsi Dobříčany, Dubčany a Drahomyšl přijedeme asi k nejznámějšímu menhiru u nás, jmenuje se Zakletý mnich. Po pár dalších kilometrech přijdeme do vesnice Stekník se stejnojmenným rokokovým zámkem. Po prohlídce nás čeká ještě kousek cesty na vlak, kterým se ze zastávky Dolejší Hůrky vrátíme do Prahy, přijedeme před 21. hodinou. Trasa bude nenáročná a dlouhá asi 13 kilometrů. Na cestě nebude možnost občerstvení v restauraci.

S sebou: dobrou obuv, vhodné oblečení (dlouhé kalhoty), případně deštník nebo pláštěnku, dostatek jídla a zejména pití, v případě veder 3-4 litry!, do restaurace nepůjdeme a možnost dokoupit zásoby není jistá, foťák… Na jízdné si s průkazkou PID a IN25 připravte 213 Kč, s IN50 142 Kč, vstupné na zámek záleží na okruhu, základní okruh stojí 100 Kč, prohlídka zahrad 50 Kč a na zámku jsou ještě dva další okruhy, kam se podíváme se dohodneme společně na místě.

Výlet z Toužimi do Blatna

Sobota 24. srpna 2019 – NÁROČNÝ VÝLET

Sraz: v 6:50 hod. ve stanici metra “C” Vltavská u trafiky RELAY.

Pojedeme vlakem, odjezd 7:05 hod., do Toužimi. V Toužimi se nejprve naobědváme a po jídle vyrazíme podél řeky Střely na výlet. Půjdeme přes ves Chylice, kde si cestu zkrátíme do malé obce Český Chloumek. Za vesničkou vejdeme do CHKO Slavkovský les, kterou přijdeme do Blatna u Jesenice. Vlakem pojedeme přes Mariánské Lázně zpět, do Prahy přijíždí po 21. hodině. Nachodíme asi 22 kilometrů jen mírně kopcovitým a většinou lesnatým terénem.

S sebou: kvalitní obuv, vhodné oblečení, kalhoty s dlouhými nohavicemi, případně deštník nebo pláštěnku, dostatek jídla a pití na celý výlet, na oběd zajdeme po příjezdu do Toužimi, k pití 3-4 litry tekutin, foťák… Na vlak ČD si s průkazkou PID a IN25 připravte nejvíce 312 Kč, s IN50 nejvíce 227 Kč, na vlak GW Train Regio (z Blatna do Mariánských Lázní) 43 Kč.