AKTUALITY

BAOBABÍ BLOG – NOVINKY Z NAŠICH PROGRAMŮ. ZDE NAJDETE VŠECHNY DŮLEŽITÉ INFORMACE.
Vycházky po Praze a okolí

Chtěli byste se účastnit výletů, ale Traveller je pro vás moc brzy ráno? Nebo vám připadají výlety s Travellerem příliš dlouhé a náročné? Právě pro vás rozjíždíme „Vycházky po Praze a okolí“.

V srpnu se můžete těšit hned na 2 vycházky a poprvé se podíváme i za hranice Prahy!

První vycházka: Dalejské a Prokopské údolí

Kdy: Neděle 13.8.2017 odpoledne

Sraz: ve 13:15 Vlaková zastávka Praha – Řeporyje (ve 13:01 vyjíždí vlak ze Smíchova, který je v Řeporyjích ve 13:14)

Kudy půjdeme: Vydáme se údolím Dalejského potoka směrem na východ. Poté plynule přejdeme do Prokopského údolí a (pokud budeme mít dostatek sil) dojdeme až k Vltavě. Pro ty, co přijeli vlakem ze Smíchova vlastně půjdeme většinu cesty podél této trati a potoků (moje babička říkávala: „železnička, silnička, vodička“). Ujdeme asi 10 kilometrů, cestou uvidíme několik jezírek, dva viadukty (severozápadní a jihovýchodní) a výlet zakončíme na Smíchově.

Poznámka: V Řeporyjích se o tomto víkendu bude na fotbalovém hřišti konat turnaj v Ultimate frisbee (týmový sport s létajícím talířem), v případě zájmu se tam na začátku výletu můžeme krátce podívat.

Druhá vycházka: Říčany a okolí (aneb kam se jezdil koupat Oldřich Nový)

Kdy: Neděle 27.8.2017 odpoledne

Sraz: ve 13:05 Vlaková zastávka Říčany u Prahy (ve 12:36 vyjíždí vlak z Prahy hlavního nádraží, který je v Říčanech ve 13:02) u infocentra, tzv. Rondel

Jak se dostat do Říčan: Nejlépe vlakem, jezdí každou půlhodinu. Pokud máte pražskou legitimaci (Opencard, Lítačka), kupte si zpáteční jízdenku ze zastávky Praha-Kolovraty (poslední pražská zastávka) do Říčan.

Kudy půjdeme: vydáme se rondelem (což je výstup ze stanice ve tvaru válce) a po necelých dvou kilometrech dojdeme k rybníku Jureček, kam se jezdíval koupat Oldřich Nový. Budeme pokračovat po Naučné stezce Říčansko podél potoka Rokytka na východ, následně se stočíme k jihu, protneme frekventovanou Černokosteleckou ulici (vedoucí překvapivě do Kostelce nad Černými lesy) a zamíříme na západ (to vše pořád po naučné stezce). Poté se od naučné stezky odchýlíme a navštívíme Japonskou zahradu Říčany (vstup zdarma) a vydáme se zpět do centra Říčan směrem k vlakovému nádraží. Ujdeme asi 9 kilometrů.

Poznámka: V Říčanech se bude konat v Městském kulturním středisku Labuť šachový turnaj Pohár města Říčany, od 15:00 se bude hrát třetí kolo, zájemci si mohou výlet obohatit zastávkou v hracím sále (vstup zdarma).

Co s sebou: Pohodlné boty a oblečení, pití, svačinu, peníze na občerstvení.

Kontakt: František (lektor šachů), tel. 607 218 462, email: frantisek@p7.cz

 

Florball

Lekce: 50,-

Florbal trénuje Zuzana.

Tréninky probíhají na ZŠ Na Planině 1393.

Kdy: pondělí 16:00 – 17:00

Šachy

Šachy probíhají i v červenci a v srpnu!

Vstup: 20,-

Lekce šachů vede František.

Lze přijít bez předchozího přihlášení.

Lekce probíhají ve čtvrtek 18:00 – 19:30

 

 

ANGLIČTINA pro začátečníky – svépomocná skupina

Vhodné i pro zbabělce, alespoň nás bude víc 🙂

Určeno i pro ty, kteří už stokrát začali a stále se nemohou posunout dál. Přineste své vlastní nápady a potíže a společně vymyslíme jak bude hodina vypadat.

Každé pondělí 18:00 – 19:00 v ateliéru v Baobabu Praha.

Na skupinu není potřeba se předem přihlásit.

Kontakt: volnocasy@baobab-zs.cz