VOLNOČASOVÉ AKTIVITY

Volnočasové aktivity jsou určeny lidem ve věku od 15ti let, kteří mají zkušenost s duševním onemocněním a mají zájem zařadit do svého života pohybovou nebo duševní aktivitu. Hlavním cílem služby je umožnit aktivně trávit volný čas prostřednictvím pohybu a podporovat tak rozvoj tělesné a duševní kondice.

 PLENÉR

Jsme výtvarná skupina, která našla své zázemí v ateliéru Baobab Praha. Do svého názvu jsme si dali označení „Plenér“, neboť naší hlavní činností je malování krajiny v exteriéru přímo pod širým nebem (při nepříznivém počasí a v zimním období pracujeme v ateliéru). „Utíkáme“ před ruchem velkoměsta do přírody, kde se inspirujeme živým prostředím a atmosférou sycenou vzduchem a zářivým sluncem. Poznáváme rytmus dne, charakter ročního období, kouzelný svět stromů, lesů, vod i květin. Učíme se zaznamenat krásu světla, barev a tvarů, přitom však nezůstat jen na povrchu u vnější skutečnosti.

Spojuje nás především vzájemná tolerance, vztah k přírodě a chuť tvořit podle vlastních představ a volných fantazií. Technika i forma provedení je zcela libovolná; podstata spočívá v radosti ze společného zájmu a sdílené kreativity v bezprostředním zážitku vnímané reality a její proměny.

Hledáme svůj vlastní projev a způsob sebevyjádření, do něhož formujeme osobité myšlenky, pohledy, nálady, pocity, víru, ducha a přesvědčení. Výtvarná aktivita nám pomáhá udržet si duševní rovnováhu a rozvíjet svou osobnost a ryzí individualitu.

Plenér probíhá každý pátek od 14:00 do 18:00 v Ateliéru Baobabu, Pujmanové 1219/8, Praha 4.

Tomáš Herna a skupina „Plenér“,
E-mail: tomas.herna@baobab-zs.cz
https://baobabplener.rajce.idnes.cz


FOTBAL

Rádi byste si občas zakopali a nemáte s kým? Přijďte si zahrát s námi… Přijít zahrát si může každý člověk, který má chuť si zakopat do fotbalového míče. Noví hráči mohou dorazit bez předchozího přihlášení rovnou na místo konání fotbalu.

S sebou pohodlné oblečení, čistou sportovní obuv, která nedělá šmouhy, nápoj na občerstvení.

Fotbal se hraje každou neděli od 19:00 do 20:30 v tělocvičně ZŠ Jazyková, Horáčkova 1100, Praha 4

Cena fotbalu:
První zkušební hodina je zdarma.
Cena za 1 lekci: 50 Kč
Permanentka na 6 lekcí: 270 Kč
Permanentka na 10 lekcí: 400 Kč


ŠACHY

Šachový kroužek je určen pro ženy i muže, kteří rádi hrají šachy nebo by se je chtěli naučit hrát. Zájemci mohou dorazit kdykoliv a přijít rovnou na místo setkání bez předchozího přihlášení.

Kurz je veden zkušeným lektorem, který Vás jako úplné začátečníky naučí hrát šachy nebo Vás jako pokročilé vyzve k partii.


Šachy se hrají každý čtvrtek od 18:00 do 19:30 v Ateliéru Baobabu, Pujmanové 1219/8, Praha 4 (metrem „C“ do stanice Pankrác, busem 193 na zastávku „Sídliště Pankrác“).

Cena:
První hodina je zdarma (ukázková hodina)
Každá další lekce (90 minut) stojí 20 Kč


VYCHÁZKY

Vycházky v Praze a okolí s Baobabem se konají dvakrát za měsíc, většinou v sobotu odpoledne. Sraz je vždy na nějakém místě, kam se dá dostat hromadnou dopravou (zastávka metra, tramvaje nebo autobusu), následně vyrazíme na procházku dle předem naplánované trasy.

Tempo chůze máme skutečně vycházkové, takže se dá cestou povídat, fotografovat a kochat se okolím. Vycházka je většinou tak na 2-3 hodiny, během kterých ujdeme tak 5-8 kilometrů. Vyrážíme za každého počasí, ale pokud prší, dá se trasa změnit nebo zkrátit. Jsme většinou malá skupinka, tak 3-6 osob. Program procházek na daný měsíc najdete v sekci Aktuality Praha.

Kontakt na lektora Františka:
frantisek@p7.cz

MALOVÁNÍ S LUCIÍ

Skupinu Malování vede Lucie Bergerová, lektorka, která se malbě věnuje od dětských let. Docházela do Lidové školy, pochází z umělecké rodiny. Vystavovala např. v Café na půl cesty, na Ondřejově nebo v Galerii Lékárníka v Psychiatrické nemocnici Bohnice. Spolupracuje se skupinou Plenér, ve volném čase se věnuje fotografii.

Skupina je otevřená nápadům účastníků, případně lektorka pomáhá nasměrovat, motivovat a vyhledat vhodný motiv k malbě. Ve skupině není nic špatně, nehodnotí se. Účastníků je maximálně 5. V případě zájmu se přijďte podívat na úvodní hodinu, lekce malování jsou zdarma.

Malování probíhá každé úterý od 16:00 do 18:00 v Ateliéru Baobabu, Pujmanové 1219/8, Praha 4.

Kontakt na lektorku Lucii: 
7bergerova@seznam.cz

 FLORBAL
NYNÍ NEPROBÍHÁ

Každý, kdo se chce zúčastnit, přijde v čase florbalu do tělocvičny (nemusí se předem přihlašovat). Po převléknutí do pohodlného oblečení se začíná s florbalem. Družstva se tvoří podle aktuální zdatnosti účastníků tak, aby si každý co nejlépe zahrál. Tempo hry je přizpůsobeno příchozím účastníkům.

S sebou pohodlné oblečení na cvičení, čistou sportovní obuv, nápoj na občerstvení, popř. vlastní vybavení na florbal. Pro účastníky, kteří vlastní vybavení nemají, má Baobab k dispozici v tělocvičně hokejky a míčky k zapůjčení.

Florbal probíhá každé pondělí 16:15-17:15 hodin v tělocvičně ZŠ Na Planině, Praha 4 (od stanice metra C „Budějovická“ autobusem 124 nebo 205 směrem na Zelený pruh – zastávka Na Planině).

Cena florbalu:
První zkušební hodina je zdarma.
Cena za 1 lekci: 50 Kč
Permanentka na 6 lekcí: 270 Kč
Permanentka na 10 lekcí: 400 K
č

Kapacita na tréninku: max. 14 lidíTRAVELLER
NYNÍ NEPROBÍHÁ

Traveller je dobrovolná volnočasová aktivita uskutečňovaná formou jednodenních výletů. Jezdíme do přírody i za kulturou s partou příjemných lidí, navštěvujeme zámky a jiná zajímavá místa v blízkém i vzdálenějším okolí Prahy.
Traveller je otevřený pro lidi se zkušeností s duševní nemocí, jejich rodinné příslušníky a ostatní blízké osoby. Zúčastnit se mohou všichni ti, kteří rádi poznávají nová místa a neradi tráví víkendy sami doma. 

Každý, kdo se rozhodne vyrazit s námi na výlet, si zjistí informace (kam se jde, kde je sraz a co s sebou, náročnost výletu atd.) buď na našich webových stránkách v AKTUALITÁCH nebo telefonem či emailem u koordinátorky. Účastník výletu se nikde předem nenahlašuje. V den konání výletu je sraz s účastníky na daném místě a odtud se vyráží na společnou akci.

Co s sebou
Pohodlný oděv, sportovní obuv, pláštěnku, jídlo, peníze, osobní doklady a léky
Kdy a jak často
Celoročně 2x do měsíce (obvykle jednou za 14 dní) v sobotu
Cena
Účastník platí vlastní výlohy (doprava, vstup). Naší snahou je, aby byly výlety finančně dostupné.
Kdy a jak často
Celoročně 2x do měsíce (obvykle jednou za 14 dní) v sobotu
Cena
Účastník platí vlastní výlohy (doprava, vstup). Naší snahou je, aby byly výlety finančně dostupné.

MČ Praha 8

Baobab z. s., Pujmanové 1219/8, Praha 4, 140 00 | Email: baobab@baobab-zs.cz | Číslo účtu: 2601383325/2010

SPOLUPRACUJEME:
Fokus z.ú. | Bona, o.p.s. | Eset - help | Vida z.s. | Green Doors z.ú. | Kolumbus z.s. | Asociace komunitních služeb |
Platforma pro transformaci | Jednota pro deinstitucionalizaci | Praha duševní

WordPress Cookie Notice by Real Cookie Banner