AKTIVIZAČNÍ A POHYBOVÉ AKTIVITY

DOPLŇKOVÁ AKTIVITA POSKYTOVANÁ V POBOČCE BAOBABU PRAHA

Volnočasové aktivity určeny lidem ve věku od 15ti let, kteří mají zkušenost s duševním onemocněním a mají zájem zařadit do svého života pohybovou a duševní aktivitu.

Hlavním cílem služby je umožnit lidem s duševním onemocněním aktivně trávit volný čas prostřednictvím pohybu a podporovat tak rozvoj tělesné a duševní kondice.

Každá z aktivit je vedena zkušeným lektorem a účast na nich je zcela dobrovolná. Na kteroukoliv nabízenou aktivitu může přijít každý bez předchozího přihlášení. Stačí přijít v určeném čase na místo, kde aktivita probíhá a vzít si sebou potřebné vybavení.

Účastník platí poplatek za jednotlivé lekce nebo si může pořídit permanentku.

První lekce aktivity je tzv. ukázková a je zdarma.

Služba nabízí klientům podporu v těchto oblastech:

AKTIVNÍ TRÁVENÍ VOLNÉHO ČASU DLE SVÉHO ZÁJMU

ZVÝŠENÍ FYZICKÉ ZDATNOSTI A ZLEPŠENÍ DUŠEVNÍ KONDICE

ZLEPŠENÍ ZDRAVÍ PROSPĚŠNÝCH NÁVYKŮ

KOORDINÁTOR SLUŽBY 

Tereza Boráková
Email: volnocasy@osbaobab.cz

TURISTICKÝ KLUB TRAVELLER

Traveller je dobrovolná volnočasová aktivita uskutečňovaná formou jednodenních výletů. Jezdíme do přírody i za kulturou s partou příjemných lidí, navštěvujeme zámky a jiná zajímavá místa v blízkém i vzdálenějším okolí Prahy.
Traveller je otevřený pro lidi se zkušeností s duševní nemocí, jejich rodinné příslušníky a ostatní blízké osoby. Zúčastnit se mohou všichni ti, kteří rádi poznávají nová místa, neradi tráví víkendy sami doma a chtěli by je strávit na výletě společně s ostatními lidmi.

Jak Traveller probíhá
Každý, kdo se rozhodne vyrazit s námi na výlet, si zjistí informace (kam se jde, kde je sraz a co s sebou, náročnost výletu atd.) buď na našich webových stránkách v AKTUALITÁCH nebo telefonem či emailem u koordinátorky. Účastník výletu se nikde předem nenahlašuje. V den konání výletu je sraz s účastníky na daném místě a odtud se vyráží na společnou akci.

Co s sebou:
Pohodlný oděv, sportovní obuv, pláštěnku, jídlo, peníze, osobní doklady a léky.

Kdy/jak často
Celoročně 2x do měsíce (obvykle jednou za 14 dní) v sobotu.

Cena
Účastník platí vlastní výlohy (doprava, vstup).  Naší snahou je, aby byly výlety finančně dostupné.

  • 1

  • 2

  • 3

  • 4

  • 5

  • 6

  • 7

  • 8

  • jawa

Náročnost výletů

PROCHÁZKA – do 5 km, po zpevněných cestách, bez větších převýšení, často s více možnostmi ukončení. Příklad: procházka zámeckým parkem, procházka po Praze spojená s návštěvou zajímavého místa (např.muzea).

NENÁROČNÝ VÝLET- cca 5-10 km dle náročnosti terénu, spíše po hlavních cestách, s minimem převýšení, často s více možnostmi ukončení. Příklad: 6-ti kilometrový výlet na rozhlednu, 10-ti kilometrový výlet údolím podél potoka bez znatelnějších stoupání.

MÍRNĚ NÁROČNÝ VÝLET – cca 8-13 km dle náročnosti terénu, může vést mimo hlavní cesty, po nezpevněných cestách, pěšinách, můžeme výjimečně přebrodit potok nebo potkat spadlý strom, případně jít místy přes mírné kopce.Spíše blíže Praze a s častější možností spojení zpět. Příklad: výlet do města poblíž Prahy spojený s jeho návštěvou, 8-mi kilometrový výlet na vyhlídku, 12-ti kilometrový výlet v rovinaté oblasti Labe.

STŘEDNĚ NÁROČNÝ VÝLET – cca 12-20 km dle náročnosti terénu, můžeme jít po neznačených pěšinách, strmějšími cestami, na cestě mohou být přírodní překážky (potok, strom, pro chůzi málo vhodný úsek cesty). Můžeme jet i dále od Prahy s nemnohými možnostmi spojení zpět, tedy bude třeba stihnout dopravní prostředek v určitou dobu. Příklad: 14 km dlouhý výlet spojený s výstupem na horu, 18-ti kilometrový výlet rovinatou krajinou.

NÁROČNÝ VÝLET – cca 18-25 km nejrůznějším terénem, volba cesty může občas vyžadovat improvizaci,cesty mohou mít zásadní stoupání či klesání. Můžeme jet veřejnou dopravou na jakékoliv místo,které je možné navštívit za jeden den. Spojení může být komplikované, někdy jen jediná možnost spojení zpět. Příklad: výstup na vyšší horu ve vzdálenějším okolí Prahy, delší výlet, během kterého budeme procházet skalami, 25 km dlouhý výlet bez velkých převýšení.

VELMI NÁROČNÝ VÝLET – cca 23 km a více, cokoliv náročnějšího. Příklad: jednodenní výlet do hor, 30-ti kilometrový výlet…