VOLNOČASOVÉ AKTIVITY

Volnočasové aktivity jsou určeny lidem ve věku od 15ti let, kteří mají zkušenost s duševním onemocněním a mají zájem zařadit do svého života pohybovou nebo duševní aktivitu. Hlavním cílem služby je umožnit lidem s duševním onemocněním aktivně trávit volný čas prostřednictvím pohybu a podporovat tak rozvoj tělesné a duševní kondice.

Každá z aktivit je vedena zkušeným lektorem a účast na nich je zcela dobrovolná. Na kteroukoliv nabízenou aktivitu může přijít každý bez předchozího přihlášení. Stačí přijít v určeném čase na místo, kde aktivita probíhá a vzít si sebou potřebné vybavení. Účastník platí poplatek za jednotlivé lekce nebo si může pořídit permanentku. První lekce aktivity je tzv. ukázková a je zdarma.


PLENÉR

Jsme výtvarná skupina, která našla své zázemí v ateliéru Baobab Praha. Do svého názvu jsme si dali označení „Plenér“, neboť naší hlavní činností je malování krajiny v exteriéru přímo pod širým nebem (při nepříznivém počasí a v zimním období pracujeme v ateliéru). „Utíkáme“ před ruchem velkoměsta do přírody, kde se inspirujeme živým prostředím a atmosférou sycenou vzduchem a zářivým sluncem. Poznáváme rytmus dne, charakter ročního období, kouzelný svět stromů, lesů, vod i květin. Učíme se zaznamenat krásu světla, barev a tvarů, přitom však nezůstat jen na povrchu u vnější skutečnosti.

Spojuje nás především vzájemná tolerance, vztah k přírodě a chuť tvořit podle vlastních představ a volných fantazií. Technika i forma provedení je zcela libovolná; podstata spočívá v radosti ze společného zájmu a sdílené kreativity v bezprostředním zážitku vnímané reality a její proměny.

Hledáme svůj vlastní projev a způsob sebevyjádření, do něhož formujeme osobité myšlenky, pohledy, nálady, pocity, víru, ducha a přesvědčení. Výtvarná aktivita nám pomáhá udržet si duševní rovnováhu a rozvíjet svou osobnost a ryzí individualitu.

Tomáš Herna a skupina „Plenér“,
E-mail: tomas.herna@baobab-zs.cz
https://baobabplener.rajce.idnes.cz

FOTBAL

Rádi byste si občas zakopali a nemáte s kým? Přijďte si zahrát s námi… Přijít zahrát si může každý člověk se zkušeností s duševní nemocí nad 15 let, který má chuť si zakopat do fotbalového míče.
Noví hráči mohou dorazit bez předchozího přihlášení rovnou na místo konání fotbalu.

S sebou pohodlné oblečení, čistou sportovní obuv, která nedělá šmouhy, nápoj na občerstvení.

Fotbal se hraje každou neděli od 19:00 do 20:30 v tělocvičně ZŠ Jazyková, Horáčkova 1100, Praha 4

Cena fotbalu:
První zkušební hodina je zdarma.
Cena za 1 lekci: 50 Kč
Permanentka na 6 lekcí: 270 Kč
Permanentka na 10 lekcí: 400 Kč

ŠACHY

Šachový kroužek je určen pro ženy i muže se zkušeností s duševním onemocněním nad 15 let, kteří rádi hrají šachy nebo by se je chtěli naučit hrát. Zájemci mohou dorazit kdykoliv a přijít rovnou na místo setkání bez předchozího přihlášení.

Kurz je veden zkušeným lektorem, který Vás jako úplné začátečníky naučí hrát šachy nebo Vás jako pokročilé vyzve k partii.

Šachy se hrají každý čtvrtek od 18:00 do 19:30 v Ateliéru Baobabu, Pujmanové 1219/8, Praha 4 (metrem „C“ do stanice Pankrác, busem 193 na zastávku „Sídliště Pankrác“).

Cena:
První hodina je zdarma (ukázková hodina)
Každá další lekce (90 minut) stojí 20 Kč


PROCHÁZKY
TRAVELLER
V ROCE 2021 NEPROBÍHÁ

Traveller je dobrovolná volnočasová aktivita uskutečňovaná formou jednodenních výletů. Jezdíme do přírody i za kulturou s partou příjemných lidí, navštěvujeme zámky a jiná zajímavá místa v blízkém i vzdálenějším okolí Prahy.
Traveller je otevřený pro lidi se zkušeností s duševní nemocí, jejich rodinné příslušníky a ostatní blízké osoby. Zúčastnit se mohou všichni ti, kteří rádi poznávají nová místa, neradi tráví víkendy sami doma a chtěli by je strávit na výletě společně s ostatními lidmi.

Každý, kdo se rozhodne vyrazit s námi na výlet, si zjistí informace (kam se jde, kde je sraz a co s sebou, náročnost výletu atd.) buď na našich webových stránkách v AKTUALITÁCH nebo telefonem či emailem u koordinátorky. Účastník výletu se nikde předem nenahlašuje. V den konání výletu je sraz s účastníky na daném místě a odtud se vyráží na společnou akci.

Co s sebou
Pohodlný oděv, sportovní obuv, pláštěnku, jídlo, peníze, osobní doklady a léky

Kdy a jak často
Celoročně 2x do měsíce (obvykle jednou za 14 dní) v sobotu

Cena
Účastník platí vlastní výlohy (doprava, vstup). Naší snahou je, aby byly výlety finančně dostupné.

FLORBAL
V ROCE 2021 NEPROBÍHÁ

Každý, kdo se chce zúčastnit, přijde v čase florbalu do tělocvičny (nemusí se předem přihlašovat). Po převléknutí do pohodlného oblečení se začíná s florbalem. Družstva se tvoří podle aktuální zdatnosti účastníků tak, aby si každý co nejlépe zahrál. Tempo hry je přizpůsobeno příchozím účastníkům.

S sebou pohodlné oblečení na cvičení, čistou sportovní obuv, nápoj na občerstvení, popř. vlastní vybavení na florbal. Pro účastníky, kteří vlastní vybavení nemají, má Baobab k dispozici v tělocvičně hokejky a míčky k zapůjčení.

Florbal probíhá každé pondělí 16:15-17:15 hodin v tělocvičně ZŠ Na Planině, Praha 4 (od stanice metra C „Budějovická“ autobusem 124 nebo 205 směrem na Zelený pruh – zastávka Na Planině).

Cena florbalu:
První zkušební hodina je zdarma.
Cena za 1 lekci: 50 Kč
Permanentka na 6 lekcí: 270 Kč
Permanentka na 10 lekcí: 400 K
č


Kapacita na tréninku: max. 14 lidí

Baobab z. s., Pujmanové 1219/8, Praha 4, 140 00
Telefon: 739 310 350
Email: baobab@baobab-zs.cz
Číslo účtu: 2601383325/2010

SPOLUPRACUJEME: Fokus z.ú. | Bona, o.p.s. | Eset - help | Vida z.s. | Green Doors z.ú. | Kolumbus z.s. | Asociace komunitních služeb | Platforma pro transformaci | Jednota pro deinstitucionalizaci | Praha duševní